Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: GEÇERSİZ SIM KART  (Okunma Sayısı 17522 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
moonrose
Ziyaretçi
« : Ekim 27, 2008, 074015 ÖÖ »

arkadaşlar cihazimin resmi kaydi yapilmasina rağmen surekli bu ibare karsima cikiyor.. yani tlfnumu kullanamiiyorum.. turktelekomla gorustum sim kilidi olabilecegini soylediler.. bu durumu kendim duzelte bilirmiyim yoksa illa servislik mi.. help me... 
gunal
Süper Üye

« Yanıtla #1 : Ekim 27, 2008, 090219 ÖÖ »

Telefonunuzda büyük ihtimalle Ağ kilidi vardır. Kilit açık değilse sadece bir şebekede çalışabilir. Siz telefonu nerden / hangi öperatörden aldınız ve hangi hatla kullanmaya çalışıyorsunuz?

Blackberry Bold
moonrose
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ekim 28, 2008, 040024 ÖS »

kaydini yaptirdigimda bütün operatörlere acik  sekilde yaptirmistim..  tlfnu hicbir hatla kullanamiyorm..
calavera
Administrator
Profesyonel Üye

« Yanıtla #3 : Kasım 01, 2008, 034512 ÖÖ »

telefonunuzda sim lock var... yurtdisindan mi aldiniz?
eger durum boyleyse googledan blackberry unlock diye arayin
belli bir ucret karsiligi size unlock kodunu gonderiyorlar....
bu kodu alabilmek icin ilgili siteye imei numaranizi girmeniz gerekiyor......
secenekler mevcut... en uygun fiyatli olanina yaptirabilirsiniz....

BOLD 9700 - OS6 (latest beta build)
 Macbook C2D 2.4ghz 4gb  - Leopard 10.6.7 / Windows 7
gunal
Süper Üye

« Yanıtla #4 : Kasım 03, 2008, 075356 ÖÖ »

Bu kilit kaldırma işlemini (Turkcell hatılı telefonlarda örneğin) operatörden talep edemiyormuyuz ? Örneğin ben yurtdışına çıktığım zaman gittiğim yerdeki yerel hatlardan kullanıyorum. Bunun için şebekeden talepte bulunsak kilidi kaldırma ihtimalleri var mı?

Blackberry Bold
bocek
boc_ek
Administrator
Profesyonel Üye

« Yanıtla #5 : Kasım 03, 2008, 080213 ÖÖ »

http://imei.tk.gov.tr/node/56 bu linkten imei nosunu kontrol eder misiniz tekrar?
calavera
Administrator
Profesyonel Üye

« Yanıtla #6 : Kasım 03, 2008, 012508 ÖS »

Bu kilit kaldırma işlemini (Turkcell hatılı telefonlarda örneğin) operatörden talep edemiyormuyuz ? Örneğin ben yurtdışına çıktığım zaman gittiğim yerdeki yerel hatlardan kullanıyorum. Bunun için şebekeden talepte bulunsak kilidi kaldırma ihtimalleri var mı?
kilit kaldirma islemini turkcell de yapiyor ama kendi cihazlarina sanirim. ama sorup ogrenmekte fayda var....
ben turkcell den aldigim cihazimi yine turkcell musteri hismetlerinden aldigim kodla unlock ettim.....

gunal
Süper Üye

« Yanıtla #7 : Kasım 06, 2008, 014529 ÖÖ »

Benim cihazımda Turkcell den alınma zaten. Sormak istediğim şey siz bu işlemi tam olarak nasıl gerçekleştirdiniz? Bir dilekçe falan mı yazdınız ya da sadece telefondan mı unlock kodunu aldınız?
Ve son olarak, unlock işleminin bir maliyeti oldu mu size ?

Teşekkürler.

Blackberry Bold
calavera
Administrator
Profesyonel Üye

« Yanıtla #8 : Kasım 06, 2008, 014910 ÖÖ »

sadece telefonda aldım.... turkcell blackberry teknik destek ile görüşüp talebinizi bildirin...

hilmus
Yeni Üye

« Yanıtla #9 : Kasım 12, 2008, 022400 ÖÖ »

Benim de aynı sorunum vardı.Telefon KVK dan alınma.Eğer sizin cihaz da oradan ise KVK müşteri hizmetlerini arayın 2 dk içinde sorun çözülüyor.
gunal
Süper Üye

« Yanıtla #10 : Kasım 13, 2008, 024013 ÖÖ »

Teşekkürler Venedikli. Dün akşam Turkcell ile yaptığım görüşme sonrasında bana simlock kodunu verdiler ve ben ağ kilidini devre dışı bırakabildim.

Yalnız eksik bilgilendirme nedeni ile simlock kodunu girmek beni biraz uğraştırdı. O nedenle yapılış şeklini paylaşmak istiyorum.
Simlock kodunu girip ağ kilidini devre dışı bırakabilmek için öncelikle Seçenekler / Gelişmiş Seçenekler / Sim Kart menüsüne girmeniz gerekiyor. O menüde iken klavyeden MEPD yazmalısınız. (Yazdığınınz sırada ekranda yazdığınız görünmeyecektir.) MEPD yazdıktan sonra ekranda Kişiselleştirme yazısının altında kilit seçenekleri belirecektir. Orda Ağ yazısının karşısında Etkin yazısını göreceksiniz.
Ekran bu şekildeyken ALT tuşuna basarak klavyeden MEPE yazın. Bunu yazdıktan sonra simlock kodunu girebileceğiniz ekran karşınıza gelecektir. Kodu girip entera bastıktan sonra kilidiniz devre dışı kalmış olacaktır.

Tüm işlem bu kadar.
« Son Düzenleme: Kasım 13, 2008, 024105 ÖÖ Gönderen: gunal » Logged

Blackberry Bold
mirzaozkn
Yeni Üye

« Yanıtla #11 : Temmuz 29, 2009, 052439 ÖS »

Teşekkürler Venedikli. Dün akşam Turkcell ile yaptığım görüşme sonrasında bana simlock kodunu verdiler ve ben ağ kilidini devre dışı bırakabildim.

Yalnız eksik bilgilendirme nedeni ile simlock kodunu girmek beni biraz uğraştırdı. O nedenle yapılış şeklini paylaşmak istiyorum.
Simlock kodunu girip ağ kilidini devre dışı bırakabilmek için öncelikle Seçenekler / Gelişmiş Seçenekler / Sim Kart menüsüne girmeniz gerekiyor. O menüde iken klavyeden MEPD yazmalısınız. (Yazdığınınz sırada ekranda yazdığınız görünmeyecektir.) MEPD yazdıktan sonra ekranda Kişiselleştirme yazısının altında kilit seçenekleri belirecektir. Orda Ağ yazısının karşısında Etkin yazısını göreceksiniz.
Ekran bu şekildeyken ALT tuşuna basarak klavyeden MEPE yazın. Bunu yazdıktan sonra simlock kodunu girebileceğiniz ekran karşınıza gelecektir. Kodu girip entera bastıktan sonra kilidiniz devre dışı kalmış olacaktır.

Tüm işlem bu kadar.

bunu yaptım kodu da onayladı ama hala avea hattımı kullanamıyorum 8700g'de.. neden kaynaklanabilir ?
melanqoliqweled
Yeni Üye

« Yanıtla #12 : Ağustos 05, 2009, 022852 ÖS »

mrhaba aynı sorun bndede var bu simlock kodunu almasının zor oldugunu söyluyorlar yani ikna etmek lazım diyorlar sen nasıl aldın:)

Tüm işlem bu kadar.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: