Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Acil...!!! App Error 523 sorunu hk.  (Okunma Sayısı 24770 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Teaser
Uzman Üye

« : Mayıs 20, 2009, 122649 ÖS »

arkadaşlar boldum durduk yerde kendini resetledi. ve kum saatinden sonra tam açılacağı anda enrana "app error 523" altında da "reset" diye bir seçenek geldi. burdan başka bir yere Yasaklı Kelimeürmediği için tekrar reset ettim ve yine aynı ekrana geldi. işlemin aynı olmasını bilmeme rağmen pili çıkarıp taktım ancak yine aynı ekrana düştü. daha sonra bu forumda yeni yazılım yüklensin v.s. denmiş ancak desktop manager telefonu görmedi. yine forumda bir yerde desktop manager i kaldırın kurun görür demiş bir arkadaş ancak kaldırıp kurmuş olmama rağmen görmedi yine cihazı desktop manager.

şimdi merak ettiğim ve benim için en önemlisi rehber bilgilerimi kurtarabilecekmiyim? bir de bu yeniden program kurma v.s. işini nasıl yapabilirim.

yardımcı olursanız çok sevinirim.
calavera
Administrator
Profesyonel Üye

« Yanıtla #1 : Mayıs 20, 2009, 011720 ÖS »

dostum uzulerek belirtiyorum ki daha once backup almadiysan rehberi kurtaramayabilirsin.... bnun haricinde ingilizce bir dokuman mevcut kurtarmak icin....
ingilizcen varsa bir bak... yada olan birini bul.... korkacak birsey yok yani....
http://crackberry.com/blackberry-101-lecture-12-how-reload-operating-system-nuked-blackberry
« Son Düzenleme: Mayıs 20, 2009, 011838 ÖS Gönderen: calavera » Logged

BOLD 9700 - OS6 (latest beta build)
 Macbook C2D 2.4ghz 4gb  - Leopard 10.6.7 / Windows 7
BoldBoss19
Profesyonel Üye

Be Bold!

« Yanıtla #2 : Mayıs 20, 2009, 011915 ÖS »

Java Loader diye bi uygulama var, forumda birileri paylaşım vermişti yanlış hatırlamıyorsam, o program sayesinde resetleme yapabilirsin daha sonra elindeki sürümü kurarsın...
Gerci daha bilgili arkadaslarımız var ama yardımcı olmaya calısırız...

BlackBerry BOLD 9700
Teaser
Uzman Üye

« Yanıtla #3 : Mayıs 20, 2009, 012419 ÖS »

((( rehberin gidecek olması çok kötü yaa... (

ingilizcem yok maalesef... .
calavera
Administrator
Profesyonel Üye

« Yanıtla #4 : Mayıs 21, 2009, 014205 ÖÖ »

benim hiç vaktim yok arkadaşlar......  bir arkadaşımız bunu güzelce türkçeye çevirse de yapışkan başlık yapıp koysak...

BoldBoss19
Profesyonel Üye

Be Bold!

« Yanıtla #5 : Mayıs 21, 2009, 043837 ÖÖ »

Walla bu aralar benimde vaktim yok ama, yapmaya çalışırım, çok basit aslında, resimlerden bile kolayca anlaşılabilir...

BlackBerry BOLD 9700
BoldBoss19
Profesyonel Üye

Be Bold!

« Yanıtla #6 : Mayıs 21, 2009, 044129 ÖÖ »

Tamamını çevirmesekde olur, bize yetecek kadar çevirsek yeter, ben bu siteden baska bir problemi aynı sekilde çözdüm, yaptığım şekilde çevirerek yardımcı olmaya çalışırım...

BlackBerry BOLD 9700
calavera
Administrator
Profesyonel Üye

« Yanıtla #7 : Mayıs 21, 2009, 065412 ÖÖ »

tamam işte yap bişeyler ortaya karışık:)

BoldBoss19
Profesyonel Üye

Be Bold!

« Yanıtla #8 : Mayıs 21, 2009, 083031 ÖÖ »

ekli dosya koyabiliyor muyuz buraya, word dökümanı felan ekleme yapabilir miyim ki?

BlackBerry BOLD 9700
calavera
Administrator
Profesyonel Üye

« Yanıtla #9 : Mayıs 21, 2009, 083456 ÖÖ »

ekleme yapmadan copy paste yapabilirsin

BoldBoss19
Profesyonel Üye

Be Bold!

« Yanıtla #10 : Mayıs 21, 2009, 083646 ÖÖ »

Anladım abi, ödevlerim bitti, şimdi başlıyorum çalışmalara...

BlackBerry BOLD 9700
BoldBoss19
Profesyonel Üye

Be Bold!

« Yanıtla #11 : Mayıs 21, 2009, 092059 ÖÖ »

Merhaba arkadaşlar, öncelikle bu tip sorunlar için işe yaradığını belirtmek isterim, bende böyle bir application sorunu olmuştu, calavera abinin cevabı sayesinde sorunu çözmüştüm.
Tahrip olmuş Blackberry e işletim sistemini nasıl tekrar yükleriz?   

Genelde ekran bu görüntüyü verebilir.Siz teleşa kapılmayın, blackberryi usb ile pc ye bağlayıp çıkardıkça bir ses duyarsınız, bu usb takıp çıkarırken bilgisayarınızdan gelecektir. Ancak bb nin ekranında kum saati kaybolmaz, ekranda bi değişiklik gözlenmez, kapatıp açsanızda, bataryayı söküp taksanızda bir değişiklik olmaz, muhtemelen yazılım flash belleğinden silinmiş olabilir, yazılımı tekrar bitik bb ye yüklemek mümkündür.  Elimden geldiği kadar anlatmaya çalışacağım. Kusurlarım şimdiden affoluna…
Arkadaşlar pc nize çalışan bir Desktop Manager yüklemiş olun.  Ancak en son sürüm değilde biraz ortalarda olan bir sürüm deneyin, bunun için acilblackberry nin yazılımlar bölümündeki Desktop Manager tavsiye olunur. Daha sonra güncellemek istediğiniz bb sürümünü pc nize kurun.
ÖNEMLİ: Lütfen bu işlemlere başlamadan BB den Bataryanızın sökülmüş olduğuna emin olun, değilse bataryanızı BB den çıkartın.

Adım 1:
Blackberry iniz bilgisayarınıza bağlı olmadığından emin olun. Program Files klasöründen App Loader uygulamasını açın;  daha çok bu konumda olabilir Program Files > Common Files >Research In Motion > AppLoader

Adım2:
Bu adımda bb yi pc ye usb aygıtı ile bağlamamız gerekiyor, Connection tipindeki COM1 yazısının altında USB-PIN:UNKNOWN sekmesini seçmemiz gerekli, daha sonra next diyebiliriz.
Not: USB-PIN:UNKNOWN yazısı birkaç saniye gecikebilir, acele etmeyin, bağlantıyı gördüğü zaman bb nin LED i kırmızı yanacaktır.
***Eğer bu işlemi ilk adımda gerçekleştiremezseniz, usb bağlantısını birkaç defa söküp tekrar taktıktan sonra işleme sırasıyla devam edin.

Adım3: BB bu adımda usb ile pc nize bağlıyken yeniden başlattıktan sonra aşamasına gececektir, pc nizde yüklemek istediğiniz sürümün kurulu olması gerekmektedir.

Kurulum başarılı oldu, diyene kadar usb bağlantınızı sökmeyin, daha sonra BB kendini yeniden başlatacaktır.Uzun bir reboot süresi ile yani yeniden başlatma süresi ile karşılarşırsanız endişe etmeyin bu işlem yaklaşık 10-15 dakika sürebilir.

Adım4: işte bu kadar! Başardınız. Şimdi Desktop Manager ı normal simgesinden çalıştırın ve BB nizin Desktop Manager ile görüntülendiğinden emin olun. Umarız kişisel bilgilerinizi ve dokümanlarınızı yedeklerinizden geri alabilirsiniz. Mutlu BlackBerryingler

« Son Düzenleme: Mayıs 21, 2009, 114450 ÖS Gönderen: calavera » Logged

BlackBerry BOLD 9700
atlantis
Süper Üye

ismailzeren

« Yanıtla #12 : Eylül 28, 2009, 030936 ÖÖ »

Teşekkürler bu önemli bilgiyi paylaştığın için......
grksk
Uzman Üye

« Yanıtla #13 : Şubat 09, 2010, 093434 ÖÖ »

ne yaptıysam olmuyor denemedik hiçbirşey kalmadı inanın doğruda yaptım.
2. kez servise gidecek telefon lanet olsun.
calavera
Administrator
Profesyonel Üye

« Yanıtla #14 : Şubat 09, 2010, 043520 ÖS »

Dostum.... Boldboss nikli arkadaşımızın söylediklerini yaptın mı? Ek olarak APP loader açtıktan sonra telefonu bağlayacaksın ve USB baglantısını "görür görmez" nexte basacaksın hiç beklemeden.
Bu kısım önemli.   Tekrar dener misin bu şekilde.

grksk
Uzman Üye

« Yanıtla #15 : Şubat 19, 2010, 025500 ÖÖ »

calavera yardımın için teşekkürler henüz gördüm mesajını.
telefonu servise verdim (KVK) 2 gün sonra aldım iyi bir sürüm eklemişler sorunlarda gitmiş.
artık denemem güncelleme olayını birdaha.
bu 2 oldu, kvk aynı sorunun 3. kez tekrarlandığında telefonu değiştiriyor sanırım,
3. kezmı güncelleme yapsam garanti bitine doğru

sdmll
Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Mayıs 20, 2010, 044229 ÖS »

boldboss bılgılerın ıcın cok tesekkurler turkcelı aradım 2 kısıyle gorustum burdan yapamyız servıse gotur dedıler sayende halletım tesekkurler bılgılerın ıcın..
odeisus
Yeni Üye

« Yanıtla #17 : Temmuz 11, 2010, 012906 ÖS »

arkadaşlar boldum durduk yerde kendini resetledi. ve kum saatinden sonra tam açılacağı anda enrana "app error 523" altında da "reset" diye bir seçenek geldi. burdan başka bir yere Yasaklı Kelimeürmediği için tekrar reset ettim ve yine aynı ekrana geldi. işlemin aynı olmasını bilmeme rağmen pili çıkarıp taktım ancak yine aynı ekrana düştü. daha sonra bu forumda yeni yazılım yüklensin v.s. denmiş ancak desktop manager telefonu görmedi. yine forumda bir yerde desktop manager i kaldırın kurun görür demiş bir arkadaş ancak kaldırıp kurmuş olmama rağmen görmedi yine cihazı desktop manager.

şimdi merak ettiğim ve benim için en önemlisi rehber bilgilerimi kurtarabilecekmiyim? bir de bu yeniden program kurma v.s. işini nasıl yapabilirim.

yardımcı olursanız çok sevinirim.
altayela
Yeni Üye

« Yanıtla #18 : Kasım 15, 2010, 060147 ÖÖ »

app 523 hatasını veren bir telefonum var bir türlü düzeltemiyorum.söylenenleri yapıyorum ama usb ile pcye bagladıgımda telefonu görmüyor ne yapabilirim:(
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: